| IubiticaThq a întrebat:

cu fac sa imi deblokez tefonul, este marca Huawei ascend y300

ia.m bagat codu e prea multe ori si I sa blocat, imi spunes bag contul si parola, iar eu la.m uitat e amandoua!
ce sa fac?

sper sa ma puteti ajuta!

2 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Uite aici un raspuns de pe un forum de profil:

In order to restore functionality of your phone, you will need to perform a factory reset operation. You can do that by turning off your phone, then:

1) Press and hold both Volume Up + Menu Button + Power Button until Android recovery menu appears.
2) Select Factory Reset/Wipe Data (Use volume buttons to scroll)
3) Select it with Power Button
4) Reboot phone and it will be restored to factory default and then you can access your phone.

Sursa:
http://answers.informer.com/......what-shall

| Ela2014 a răspuns:

Daca nu.ti merge absolut nimic poti sa te duci la magazinu de unde l-ai cumparat Vodafone, Cosmote sau Orange daca nu l-ai cumparat si l-ai primit de duci la un magazin (cum de numeste cartela ta Voda Cosmo etc) si ii spui celui de acolo ce ti s-a intamplat cu telefonul si el ti.l va debloca