| basy a întrebat:

De ce nu merge sa instalez pe android aplicatii care nu sunt de pe google play. si cum pot face sa mearga sa instalez?

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Intri la setări - - ->securitate- - ->surse necunoscute - "se permite instalarea aplicaţiilor de la alte surse decât Play Store"(bifezi această opţiune).
O seară bună.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să intri în setări şi să bifezi opţiunea de acceptare a aplicaţiilor din surse necunoscute!
Atunci vei putea instala aplicaţii de pe orice site.

Toate cele bune.

| andreicaia99 a răspuns:

Pentru ca Google play respectiv magazin play sunt pentru android, daca iei aplicatii de pe altceva nu merg din cate stiu.

| raresel a răspuns:

Te duci in setari, la securitate si bifezi casuta surse necunoscute si gata:*, funda?