| IoanaDia a întrebat:

Deci am un telefon NOKIA 5800 Xpress Music.

Astazi am iesit afara cu niste prietene si nu prea mai avea baterie. Cand am ajuns acasa era oprit si l-am pus la incarcat.

Dupa ce l-am scos de la incarcat tot asa era si acum se deschide doar daca il pun la incarcat si imi arata o imagine cu NOKIA [fundal alb] si imi arata si ca e bateria full.

Ce sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Te cred :( Nu este ceva usor resoftatul dar iti zic pasii. Intri pe Nokia.com, cauti Nokia Suite, sau de pe http://www.nokia.com/global/support/nokia-pc-suite/ conectezi telefonul la calculator cat timp se instaleaza ( ca sa-ti puna si driverele si astepti ). Dupa ce se face asta ai si pentru limba romana si dai reinstalare ( o sa fie usor soft-ul de folosit )

7 răspunsuri:
| mihalachebuzau a răspuns:

Trebuie resoftat

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Pai in primul rand scoate-i bacteria si apoi sa o pui la loc. Apoi daca face la fel trebuie conectat la calculator si sa-l resetezi. Succes

| IoanaDia explică (pentru MeConstantine):

Pai i-am scos bateria de cateva ori dar nu stiu cum sa il repar

| IoanaDia explică (pentru mihalachebuzau):

Si cum il resoftez?

*Am uitat sa precizez ca are 5 zile telefonul straight face si nu l-am scapat pe jos sau altceva.Pur si simplu statea in buzunar.

| mihalachebuzau a răspuns (pentru IoanaDia):

Cu atat mai bine il duci la garantie...si ai scapat de probleme

| IoanaDia explică (pentru mihalachebuzau):

Cred ca asta si o sa fac.
Multumesc happy.

| IoanaDia explică (pentru MeConstantine):

Multumesc!