| DoddyBlack a întrebat:

Buna TPU la ce se foloseste Card de memorie MicroSD? si la ce tellefoane corespunde sa zic asa. si doar la laptop?
Si de ce nu pot descarca pozele din telefon cu cablul de date am incercat si cu altul dar nu merge sad

Răspuns Câştigător
| StroMer98 a răspuns:

Cardul foloseste la stocarea pozelor, muzicii, etc..Se potriveste la telefoanele cu loc pentru carduri MicroSD...
Problema cu cablul de date...schimba seterile''Mod conexiune USB''si da-i ''Stocare in masa''(asa e la mine)
Funda?

2 răspunsuri:
| octha a răspuns:

1) nu sunt firme de telefoane care folosesc doar card microsd, sau doar sd, sau alte tipuri de carduri.zi-mi ce telefoane te intereseaza sa iti iei sau ai ca sa stiu ce card foloseste.la pentru laptop sunt cititoare de carduri, care se baga in usb
2)depinde de telefon ce marca e, daca e mai performant iti va cere un program care se instaleaza pentru a putea intra pe telefonul respectiv prin cablu usb.

| monicutzaMonicutz a răspuns:

Vezi sa nu fie mufa stricata zic si eu spor la treaba...