| DianaDianaa a întrebat:

Buna TPU.MI-am luat de curand un iphone 5 de pe olx.Este foarte bun.Asa si nu il pot deschide in meniu daca nu bag sim.Intrebarea este cum aflu pe ce retea este codat sau cum il pot activa fara sim.Ca eu vr doar sa il aprind in meniu adica sa il activez.Ca nu am nevoie sa sun de pe el.Doar net si poze.Dar nu poot intra in meniu helppp. Funda cel mai bun rasp!

3 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Daca nu poti deschide meniul nu poti vedea in ce retea este codat. Uita-te pe spate ce girma este si du-l la reparat.

Sper cat de cat ca te-am ajutat.

| TheHiHello a răspuns:

Pai fix asta e problema. Daca nu poti deschide meniul nu poti vedea in ce retea este codat...Vezi pe cutie daca e luat de la un anumit magazin (Vodafone, Orange etc.) Il poti duce la un server

| TheHiHello a răspuns:

Pai fix asta e problema. Daca nu poti deschide meniul nu poti vedea in ce retea este codat...Vezi pe cutie daca e luat de la un anumit magazin (Vodafone, Orange etc.) Il poti duce la un server...Ori intreaba persoana de la care l-ai cumparat...Cu plăcere stardollițo laughing