| Star4You a întrebat:

Buna TPU nu ma pot decide intre un Samsung Galaxy 2 mini sau un Sony Xperia U. Oricum stiu ca Xperia U deja are 4 gb memorie si nu are slot card. Deja am o tableta android si imi place.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai..sigur o sa folosesti mai mult de 4GB? Gandeste-te ca si Mini2 are probabil doar 2GB memorie folosibila.
Si..sa iti iei mini2 doar pentru ca are SDCard?
In rest nu se compara! Si SONY este de nivelul Samsungurilor, deci nu prea o mai putem baga pe aia cu 'e Samsung - e mai bun'!
Uite diferente aici!
Avantaje Xperia U
Culori (16Mvs256K)
Ecran (3.5" vs 3.27")
Rezolutie (280PPI vs 176PPI)
Scratch Resistant Glass
Sony Mobile BRAVIA Engine
Sony 3D surround sound audio technology
Memorie Interna
Viteza Internet (14. 4mbps vs 7. 2mbps)
Camera (Diferenta notabila)
Flash
Inregistrare video (720p vs 360p)
Camera Frontala
Android v4.0 ICS
CPU (Dual Core 1Ghz Cortex-A9 vs Single Core 800Mhz Cortex-A5)
GPU (Mali400 vs Adreno200)

Avantaje Mini2:
Dimensiuni
SDCard Slot
Baterie
Pret

Vezi? Nu se compara! Si daca ai bani de Xperia U, ia-ti Xperia U!
Sper ca te-am ajutat!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Categoric Mini 2.Banii iti ajung.Vezi aici:http://www.shopmania.ro/......0-30609446

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Sony Xperia U, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3883&idPhone2=4437#results

Toate cele bune.

| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! eu iti recomand xperia deoarece este MULT mai performant decat mini 2, mult mai aspectuos etc.
deci TREBUIE sa-ti iei xperia big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Star4You explică:

Apropo bugeul e de 840 lei.

| Cretu_Daniel_1985 a răspuns:

Samsun Galaxy 2, albhappyE mai cool!

| Prunaru_Christian_1996 a răspuns:

Amandoua produse sunt ok.dar eu mi-as lua Sony Xperia U pentru ca are mai multe facilitati...e mai ok... Mini este prea mic.