| alexx102428 a întrebat:

Numărul de telefon 112 este numar de urgență național sau international?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numărul de urgenţă 112 este valabil numai în România. Spre exemplu în S.U.A. este 911.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

112 - Numar unic de urgenta in UE

| xVictor a răspuns:

National, in america se suna la 911. si tot asa. poti cauta pe google si vei vedea ca fiecare tara are numarul ei personal pentru urgente. Funda? big grin M-ai ajuta sa ajung in top 10 membrii TPU!

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Numarul 112, este numarul de urgenta in Uniunea Europeana

| NikFlorian a răspuns:

National,deoarece in alte tarii sunt alte numere de Urgenta, cum ar fi 911, sau 119 in America si in Anglia.

| Tiopevuz a răspuns:

Merge in toata Europa