| haramuz a întrebat:

Buna TPU recent mi-am cumparat un telefon vidafon smart 2 dar are multe aplicatii preinstalate si nu stiu cum sa il rootez sa le sterg ma ajutati va rog

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Nu-ti face root, daca telefonul este nou.Vei pierde garantia.Dezinstaleaza sau dezactiveaza aplicatiile care nu-ti folosesc.Cand cineva root-eaza telefonul, trebuie sa fie constient ca se poate intampla si ceva rau si trebuie sa aiba posibilitatea cumpararii unui alt dispozitiv in acest caz.Eu am 3 dispozitive, toate cu root-ul facut.
Uite aici :
https://www.youtube.com/watch?v=lgXozB5F9_E

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Va merge prost daca il rootezi si stergi aplicatiile.Nu te sfatuiesc sa faci asta.