| anonim_4396 a întrebat:

happy
Sunt indecisa in legatura cu ce telefon sa imi cumpar.
Dintre Samsung S6 sau iphone 6.
Ma puteti sfatui voi? laughing
Adica cine are si cum e.
Vreau mai multe detalii.
laughing

Răspuns Câştigător
| ioanoanea15 a răspuns:

Respect Zaygon! In sfarsit un om care imi place cum gandeste.
Andreea sa iti zic eu ceva. Nu vei gasi nicaieri raspuns la intrebarea asta. Practic nu ai facut decat sa declansezi clasica batalie iphone vs Samsung. Exista fani Apple si fani Samsung. Dupa parerea mea totul tine de preferinte. Practic intrebarea asta este ca si cum ai pune pe mai multi oameni sa aleaga intre messi sau ronaldo. Iti dau un sfat ia-ti ce iti place nici unul nu cred ca te va dezamagii la urma urmei cand trebuie sa alegi intre niste varfuri de gama in 2016 asta tine doar de preferinte.

| Zaygon a răspuns (pentru ioanoanea15):

Sunt satul sa vad intrebari de genu: "Iphone sau Samsung?". Iti cumperi telefon de 3000 lei ca sa nu il folosesti nici la 20% din capabilitatile lui. Sunt satul sa vad plozii de 12-13 ani cu telefoane de la 2500 lei care nu stiu sau nu vor sa pretuiasca valoarea banului.

| Pool77 a răspuns (pentru Zaygon):

Stai calm ca unii chiar il folosesc.
Oricum, care este capabilitatea unui telefon 100%?
Eventual,Samsung Pay,Sync+Nfc+Bluethoot activat mereu,Push notification de la e-mail, si in rest?
Nu plozii sunt de vina, de vina sunt parintii care cumpara. Oricum, daca-si permit, ce te doare pe tine?

15 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

S6 cu incredere.
Dar doar versiune Edge, zic eu.
In orice caz, il am se prin sfarsitul lui mai, si in ciuda faptului ca de la toata lumea am auzit ca dupa 1 luna il voi schimba pentteu ca lag,restart si chestii si acum se misca exact cum l-am scos din cutie, fluid nici o sacadare, nu tu force close nu tu restart nu tu nimic.
Estetic, Edge arata bestial pe langa oricare iPhone, si zic ca insfarsit Samsung a dat lovitura si s-a clasat peste iPhone.

| GoldandSilver a răspuns:

Iti recomand cu incredere Samsung S6 pentru ca firma Samsung realizeaza cele mai bune telefoane!

| Zaygon a răspuns (pentru GoldandSilver):

Ce gluma ai facut laughing

Samsung face okay doar seria S si Note, restul sunt pocnitori. Dar si seria S si Note nu isi justifica pretul exorbitant de mare. Cu bani mai putini gasesc telefoane mult mai bune.

Din cauza oamenilor ca tine romanul poarta ochelari de cal si doar doua branduri stie: Samsung si Apple.

Iar acun legat de iphone: daca esti o persoana mediocra si folosesti telefonul doar pentru Facebook/Instagram si facut poze(ceea ce e o prostie pentru ca cine vrea poze isi ia aparat) si poate putin browsing iti iei iphone. 0 customizare.

| Pool77 a răspuns (pentru Zaygon):

Spune-mi cu banii aia ce telefoane mult mai bune se gasesc? Lasa Meizu si cacaturile alea.
Nu doar Romanul, cei din America stiu doar se iPhone.
Inseamna, ca mi-am *** viitorul daca mi-am luat s6 pentru poze, Facebook insta?
Scuza-ma, dar mai bine dau pe un Edge 2.300 decat pe un iPhone 6 16 GB 3.000.

| Zaygon a răspuns (pentru Pool77):

Nu iti plac chinezriile sau ce? Sony fac telefoane iar bune(camerele de pe Sony sunt mai bune ca cele de pe Samsung), HTC, Huawei si chiar si oneplus.
Na ce iti poti lua cu 1850 lei https://oneplus.net/ro/3
Din 9 august pana in 12 septembrie sunt sistate livrarile in Romania dar la o prietena i l-am comandat si a venit saptamana asta si telefonul se misca impecabil.

| Pool77 a răspuns (pentru Zaygon):

Sony poate sa faca si camera de 40mpx, daca softul lor lasa de dorit. Nici Z5 nu mai e ce a fost, ma refer la reclama.
Daca si Huawei bate Samsung, nu am cu cine sa discut...
Oricum, One Plus 3 mi se pare ceva decent, inca nu l-am butonat.

| Zaygon a răspuns (pentru Pool77):

Lasa ca si softul de la Samsung e extrem de cretin. Bloatware in prostie. De ce nu ma lasa sa dezinstalez toate mizeriile alea cu care vine instalat(s-health si asa mai departe)?

http://www.gsmarena.com/huawei_p9_plus-7745.php

| Pool77 a răspuns (pentru Zaygon):

Nu stiu ai incercat softul nou.
E ceva imaculat, eu de exemplu S-Health il folosesc zi de zi, pentru asa ceva ai un program nu-i stiu numele exact Package Dizable Plus sau ceva de genul, cu care dezinstalezi tot ce vrea inima ta.

| Zaygon a răspuns (pentru Pool77):

E pe bani ceea ce nu mi se pare normal. Eu am platit pentru produs deci e dreptul sa pot sa dau jos ceea ce nu imi place. daca ii faci root pierzi garantia.

Nu am spus de capabilitate 100% si nu ma refer la Samsung pay, sync si ce ai mai enumerat tu.

Ce ma doare? Iti spun eu ce ma doare. Cand vine un mucos la mine si se da mare ca el are x telefon si eu nu am si ma face sarantoc. Copii astia nu stiu sa aprecieze banii pentru ca nu sunt munciti de ei. Eu ultimul telefon care mi l-am luat si asta e acum 2 ani l-am cumparat din banii munciti de mine.

| Jager a răspuns:

Daca iei iphone, macar ia l 6s (la 6 e mai slaba camera). Altfel, mai bine iei s6.

| Alejay a răspuns:

Daca iei iphone 6 incearca sa iei pe cel de 64 GB pentru ca 16 deja nu este suficient, Samsung S6 ar fi alegerea corecta dintre cele 2!

| DenizAnswer a răspuns:

Eu recomand iphone 6 pentru ca are o memorie buna și o procesare cu o mare viteza, nu o sa ai probleme de soft, și e și mai frumos la aspect laughing Și e foarte bun la selfie happy

| Chelaru_Alina_1980 a răspuns:

Eu am IPhone 6S si merge super. Are o calitate buna si face poze foarte bine.
Sunt multumita de el si in plus telefonul arata foarte bine. Gasesti o multime de huse pentru el.