| FuckTheSystem01 a întrebat:

un amic mi-a dat un tel Nokia 5230 ...am vrut sa schimb tema,, am schimbat-o- s-a blocat: straight face ecranul e aproape alb si in rest putin albastru de la tema. merge sa formez nr de tel si sa intru in agenda pentru ca sunt doua butoane pe ecran adica de contacte si pentru a introduce nrlaughing in meniu nu merge
.pur si simplu s-a blocat.AM scos cartela baterie de vreo 3 ori... tot asa e...ce sa fac?crying(

Răspuns Câştigător
| Adriankuala a răspuns:

Da si pe urma codu de protectie o sa faca un beep dupa cod bagi codu 12345 si ok si pe urma el se va restarta si va reveni la setarile din fabrica

| FuckTheSystem01 explică (pentru Adriankuala):

Wooooooooooooooooooowwwwwwwww gata merge :x iti multumesc din suflet meriti 1000000000 de funda

13 răspunsuri:
| Adriankuala a răspuns:

Deep Reset (*#7370#), codu de siguranta este 12345 si nu prea este de ras

| FuckTheSystem01 explică (pentru Adriankuala):

Pai introduc codul din paranteza si atat?

| FuckTheSystem01 explică (pentru Adriankuala):

Gata am introdus si codul.

| Adriankuala a răspuns (pentru FuckTheSystem01):

Daca nu merge va trebui sal duci la doctor ca la un full toch nu poti sai dai hard reset cum este posibil la Nokia n91n92n93n93n94n95 etc etc

| FuckTheSystem01 explică (pentru Adriankuala):

Merge acum. daca mai patesc asa introduc din nou codul

| TPUAlexioan a răspuns:

Auzi trebuie sa schimbi tema, din cauza asta tema este virusata si nu mai merge, pentru ca telefonul este in perfecta stare de functionare Deci softul telefonului este bun. Bafat. Pa pa.

| FuckTheSystem01 explică (pentru TPUAlexioan):

Nu pot sa intru un meniu...e ecranul alb

| FuckTheSystem01 explică (pentru FuckTheSystem01):

Merge doar sa introduc un nr de tel si sa intru la contacte si sa fac o poza cevalaughing nu pot intra in meniu acolo..si seara mergea perfect. tema nu este luata de pe net e a telefonului light blue parca era.

| TPUAlexioan a răspuns (pentru FuckTheSystem01):

Pai i-ti mai trebuie un telefon asemanator, te uiti pe el si sa intri in meniu unde sunt temele, pentru ca telefonul tau este pornit. Bafta. Pa pa.

| FuckTheSystem01 explică (pentru TPUAlexioan):

Da ar fi si asta o idee...