| RalucaElena25555 a întrebat:

vreau sa imi achizitionez un iphone 5 la mana a 2-a. Si vreau sa stiu daca la cele fara iCloud, le pot face eu un cont,personal. Vad ca sunt multi care nu au cont iCloud si le dau foarte ieftin. Si vreau sa-mi iau un telefon bun, nu sa-l tin drept bibelou. Va multumesc pentru raspunsuri. Dau funda raspunsului mai concret ^^. Stiu ca e cam stupida intrebarea.

1 răspuns:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Cand cumperi un iPhone, trebuie sa-l testezi. Sa ai pregatita o cartela nano sim cu credit sa poti si suna.
Daca telefonul nu este resetat, reseteaza-l din general, configurari, stergere iphone.
Cand il testezi trebuie sa ai un wifi disponibil pentru a-l putea activa cu cartela ta. Daca totul e ok si se activeaza, testeaza celelalte functii, suna pe cineva pentru a verifica casca, microfon, sonerie etc.
Mai multe detalii gasesti aici:

http://www.service-iphone.info/......n-iphone-4