| RalucaElena25555 a întrebat:

Se merita sa imi iau iphone 5 la mana a doua? Nu tin neaparat sa fie nou, vreau sa functioneze ok si sa coste maxim 900 lei.Mi-am dorit mereu iphone dar mi s-a parut scump si am zis sa nu investesc atat intr-un telefon.Dar inca vreau un telefon cu touch,memorie,camera si internet bune. Iphone-ul le indeplineste pe toate, zic.Dar nu inteleg cum sta treaba cu iCloud ..Adica daca un iphone este fara iCloud, ii pot face eu un cont? Sunt 100% sanse sa-mi reuseasca? ^^.Am intrebat niste prieteni care au iphone si mi-au spus ca sunt 2% sanse sa-mi pot face un cont de iCloud. Adica na, am gasit unul cu cont iCloud si proprietarul spune ca este blocat... Nu ma prea pricep in domeniul asta. Ofer funda celui care ma lamureste si pe mine cum sta cu iCloud-ul asta laughing. Nu vreau sa-l tin drept bibelou. Multumesc anticipat >.

Răspuns Câştigător
| Radeas1 a răspuns:

Iti zic eu. Deci, ca sa cumperi un iphone bun pe care il poti folosi trebuie fara cont iCloud, pe care il creezi tu. Prietenii tai sunt cam prosti daca zic ca sunt 2% sanse. In nici un caz sa nu iei cu iCloud blocat ca in afara de o bucata de plastic care are un mar pe spate nu te alegi cu nimic.

2 răspunsuri:
| Visrass a răspuns:

Eu unul nu as da banii pe un iphone cand pot sa imi iau cu acei 900 de lei un Samsung galaxy s4... degeaba iti place iphone 5 daca nu ai bani de iphone 5s... dar orice ar fi nu opta pentru iphone, eu zic ca se merita sa iti iei un s4 si sa nu dai bani pe iphone 5 ca o sa te plictisesti imediat de el!

| RalucaElena25555 explică (pentru Visrass):

"Degeaba iti place iphone 5 daca nu ai bani de iphone de 5s". Nu inteleg ce vrei sa spui laughing. Nu e normal sa optez pentru varianta care-mi place? Toata lumea spune de Samsung, Samsung, Samsung. Ok, inteleg, sunt niste telefoane bune. Dar mai mult m-ar multumi un iphone 5. Si de orice telefon te poti plictisi repede, nu numai de iphone.