| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
vreau un sfat de la cunoscatori :), ce telefon sa aleg :http://www.emag.ro/......D97CXBBBM/
sau : http://www.emag.ro/......D5V5CBBBM/

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

S3 neo e mai mișto! (asta spune fie-mea, care are unul și l-a comparat cu altele de la colegi, inclusiv s4)

| Domino2018 a răspuns (pentru mihai69):

Hmm, asa cred si eu, dar fica mea zice ca S4 merge mai bine, e mai nou etc. ...grea alegere happy

| mihai69 a răspuns (pentru Domino2018):

Total greșit! S4 mini e mai VECHI decât S3 neo! (S4 mini e lansat din mai 2013, S3 neo în aprilie 2014!).
Modelul ales de tine mai sus, are mult mai multă memorie disponibilă utilizatorului pentru instalare aplicații (și trebuie să ții cont că la Samsung NU se pot instala aplicațiile pe cardul SD!), e și dual SIM... Display net superior: Super AMOLED, de 4.8 inci, rezoluție: 720 x 1280 pixeli la S3, față de Super AMOLED de 4.3 inci, cu rezoluție: 540 x 960 pixeli la S4 mini (e drept, are protecție gorilla glass, dar nu cred că e mai importantă față de calitatea propriu-zisă a afișajului).
Procesor quad-core la S3, dual-core la S4; android 4.2 la S4, 4.3 la S3.
Și colacul de pe pupăză - bateria ține mai mult!
Dacă la astea nu consideră că totuși S3 CHIAR E mai bun...

| RadikalGamer a răspuns:

S3 Neo e net superior lui S4 Mini:
1.S3 Neo are 16GB memorie internă. Chiar dacă poți să-i pui card, la 90% din telefoanele android nu poți să pui aplicațiile pe card.
2.Din câte văd, S3 Neo are quad-core la 1, 4GhZ și S4 Mini are dual-core la 1, 7GhZ. Deși sunt mai buni GhZ decât nucleele, diferența de 0, 3GhZ e insesizabila și conteaza mult ca S3 Neo e quad-core.
3.S3 Neo are ecranul mai mare si e HD. Poate nu știi ce inseamnă HD pe un telefon, dar din propria experiență (Sony Xperia V) îți spun că e super. Daca vrei sa te uiți pe YouTube, video-urile sunt super!
4.S3 Neo are mai multe facilități la cameră

Și cam atât. Poate e mai scump, dar merită toți banii!

| Domino2018 a răspuns (pentru RadikalGamer):

Da, aveti dreptate dar S3 nu are 4G sad