| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Decurand mi-am luat is eu o cartela de cosmote 5 euro si am oferta : 1000 minute in retea, 1000 sms si 60min nationale. Intrebarea mea este daca SmS inseamna mesaj. Eu am primi de la niste prieteni niste mesaje si le-am raspuns inapoi alte mesaje, nu mai stiu sigur cate, maxim 3 100%. Acum imi e frica sa nu fac cost suplimentar. ( nu prea le am cu telefoanele, mai mult ma joc pe PC, tel il folosesc mai mult ca sa vb si ocazinonal ca sa ascult muzica ) Va rog, imi spuneti daca pot sa fac cost suplimentar, deoarece chiar nu imi doresc asta... Si daca stiti un nr unde pot verifica cate minute mai am ( cronos ) la Orange stiu ca este 415, dar la Cosmote nu am idee. Va rog frumos, fundaaaaa happy

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În PRIMUL rând, din moment ce ţi-ai luat "o cartelă de cosmote 5 euro", atunci ai cartelă PrePay - deci, NU ai abonament şi NU faci cost suplimentar!

Când se termină creditul, asta e, trebuie să reîncarci...

Şi, oricum, opţiunea a fost activată cu cei 5 euro ( iniţiali ) de pe cartelă, deci, acum NU mai ai alt credit.

1000 sms = 1000 mesaje simple ( ce nu depăşesc 160 caractere fără diacritice ).

Vezi detalii despre Serviciul Info Cost la linkul "oficial" :
http://www.cosmote.ro/ro/serviceFullStory.aspx?cid=17915&ns=-10008

http://www.cosmote.ro/ro/servicefullstory.aspx?cid=17623&ns=-10000

Toate cele bune.

| Mihaela1964 a răspuns:

Da,inseamna mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am trimis mesajele la o persoana din cosmote, are ceva?

| ZoZoHeart a răspuns:

Deci costul suplimentar va fi foarte mic, la Orange sunt 20 eurocenţi pe mesaj, sau 10 nu mai ştiu sigur... Oricum costul e sub 1 euro şi SMS înseamnă mesaj, dar în cazul tău mesaje doar în reţeaua cosmotebatting eyelashes

| Lussy2 a răspuns:

Pai...1000 sms inseamna mesaje numai ca sunt in cosmote nu in alte retele doar cele 60 de min sunt in alte retele daca trimiti sms la cineva care nu e cosmote s-ar putea sa te taxeze