| MymyMihaela a întrebat:

Ieri seara mi-am schimbat modelul telefonului cu o parola. A mers de cateva ori si la un momentdat nu a mai mers. Problema este urmatoarea: nu il pot bloca si sa ii dau hard reset. Deci daca incerc parola gresita de 5 ori ma pune sa astept 30 de secunde si pot incerca iar, dar imi da incontinu chestia asta si nu il pot bloca. Ce e de facut? Cum il pot bloca sau cum il pot restarta, nu stiu...
Telefonul este Samsung Galaxy I9000.

8 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Poate ai greșit parola, gândeștete poate avea o literă mare etc. Și scrie parola încet, pentru-că la telefoanele touchscreen e foarte ușor să apeși pe o altă literă din greșeală.

| anonim66231 a răspuns:

Tot ce ai mai putea sa faci, este sa-ti resoftezi telf, uite-te la următorul link, si asculta-l pe ala pas cu pas, si mda...atenție ti se vor șterge toate datele (poze, muzica, aplicațiile)
aplicațiile )
https://m.youtube.com/watch?v=h9BvgbyZkjE

| MymyMihaela explică (pentru Iunix):

Parola este doar din cifre si nu merge de nici o culoare.

| FanLenovo a răspuns:

Daca nu ai schimbat parola poate fi 0000, sau gandeste-te la ce parola ai fi pus, cele mai des folosite parole din 4 cifre sunt cele ale numelui, sa iti explic daca nu intelegi.

eu ma numesc Laur, deci o parola ar putea fi 5287 - pe tastatura telefonului apare in modul urmator:
5-jkL 2- Abc 8- tUv 7-pqRs

pentru a incerca o resetare ar trebui sa ii scoti bateria si sa o bagi inapoi.
Ai lasat cumva USB Debugging on? daca l-ai fi lasat, ai fi putut rezolva problema asta foarte usor.

| MymyMihaela explică (pentru anonim66231):

Am rezolvat. Mersi oricum!

Răspuns utilizator avertizat
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Selectezi opţiunea "Model/parolă uitată", te conectezi la net ( pe conexiunea de date sau prin wi-fi ) şi introduci contul/parola Google!
Dacă NU le ştii sau sunt incorecte, atunci TREBUIE să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset"!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-i9000-galaxy-s-hard-reset.html

http://www.resetsamsung.com/2011/01/reset-samsung-galaxy-s-i9000.html

http://supergeekforum.org/samsung-i9000-galaxy-s-hard-reset/

http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Zinus a răspuns:

Il deblochezi cu contule de gmail.