| anonim_4396 a întrebat:

Bună unde găsesc ceas smartwatch care sa nu îl conectez la telefon doar când vreau sa vad cine mă sună. Gen sa meargă și fără sa fie conectat la telefon? Sau nu exista așa ceva laughing)?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca smartul este prevazut sa aiba sim, cred ca majoritatea au, nu ai nevoie sa te conectezi prin bluetooth la telefon. Al meu il pot conecta si la telefon dar pot apela si primi apeluri, fara ajutorul telefonului.

| sierra1 a răspuns:

Dacă are SIM ceasul poate face o graămadă dee chestii:
Apelare sau răspundere direct de pe ceas -speaker difuzor integrat, cartelă SIM tip Micro-SIM compatibil Orange, Vodafone, T-mobil,
Sincronizare prin Bluetooth cu telefonul inteligent -este capabil sa gestioneze apelurile telefonice
Alertă notificări -primiţ toate actualizările importante chiar la încheietura mâinii, mail-uri, mesaje, actualizări sociale media(Facebook), toate disponibile dintr-o privire.
Anti –lost - ceea ce te va ajuta sa nu iţi uiţi telefonul pe masa de la cafenea.
Monitorizează automat ritmul cardiac, urmăreşte arderea caloriilor, menţine intensitatea antrenamentului, maximizează antrenamentul si optimizează sănătatea
Aici au unul:
https://www.usmart.ro/......ck--25.htm

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Nu prea exista asa ceva. happy
Fiindca ceasul nu si-ar da seama cine te suna, daca nu ar fi conectat prin bluetooth. happy funda?