| Ctmfresh28 a întrebat:

Buna vreau sa imi cumpar un Samsung Galaxy Mini 2 si vad ca are baterie Li-Ion 1300 mAh, cat timp tine aceasta baterie? Mai trebuie formatata? Adica mai trebuie descarcata-incarcata complet cate 12 ore cate 3 cicluri?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Battery Li-Ion 1300 mAh battery
Stand-by Up to 540 h (2G) / Up to 420 h (3G)
Talk time Up to 11 h 20 min (2G) / Up to 6 h 50 min (3G)" - SURSA :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_2_s6500-3883.php

De obicei, la o folosire destul de intensă ( cum fac tinerii de azi ), bateria te ține 1-2 zile.

În general, bateriile de la telefoanele noi, NU se mai formatează!

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor la linkul : http://www.f64.ro/......009new.pdf

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Avea un prieten de-al meu si il tinea cam 2 zile, el se juca, statea pe net etc.
Normal nu mai trebuie formatata bateria la telefoanele mai noi, dar, pentru linistea ta, lasa-l vreo 12 ore la incarcat, dar nu de 3 ori ci odata.

| kameleonic a răspuns:

Bateria tine cel mult o zi daca te joci pe el, stai pe net, daca asculti muzica tine vreo 2-3 zile, daca si vorbesti max 2 zile, daca nu faci nimic cu el tine si 5 zile

| albert234 a răspuns:

Salut eu am mini 2 si stau pe el vreo 3ore pe zi si mi se descarca cam in 2 zile cu baterie Li-Ion 1300 mAh. Eu am tinut pentru a formata cate 4 ore de cate 3 ori. Sper ca te-am ajutat.