| AndreYStaR a întrebat:

Tocmai mi-am luat Samsung Galaxy S4 si vreau sa stiu cat trebuie tinuta baterie la incarcat ca sa ajunga 3-4 zile conform specificatilor. Trebuie incarcata cu telefonul inchis sau deschis si cate ore? 12 sau 24? Multumesc, funda

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Nu conteaza ca-l tii 100 de ore.acumulatorii cu litiu, nu au memorie, ca cei vechi, si nici nu se formateaza.nu faci decat sa-l strici.http://playtech.ro/......martphone/

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ati innebunit cu totii.
In primul rand, de ce dracu s-ar mai numi telefon MOBIL, daca il tii juma de zi la incarcat (legat de perete), ca nu inteleg.
O baterie de Smartphone medie are nevoie de cca. 2 ore pentru a se incarca complet. Daca il tii o noapte intreaga la incarcat, uzezi mai rau bateria.
Pe timp de noapte telefonul oprit. Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC, diferiti senzori, cand nu ii folosesti, opreste-i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci ciclul incarcat -descarcat de doua trei ori.Ii golesti bateria pana aproape de 5% apoi o incarci cu telefonul inchis.Asta de doua trei ori.

Răspuns utilizator avertizat
| MoonWolf a răspuns:

Nu stiu daca poti, poti poate, dar si ce vrei sa faci cu el daca vrei sa joci jocuri te va tine cateva ore 5-6 orce eu am avut telefon s£ si l-am tinut o zi dar tot n-am mers eu zic, ca mai bine nu ai incerca sal incarci aat de mult si se va solicita bateria si poate patesti ceva, cel putin asa mi s-a intamplat big grin