| Rediu_Denis_2000 a întrebat:

vreau un telefon bun. Spuneti-mi iphone5s dc nu este ok.Si spuneti ce sa aleg dintre un p9lite si Asus zenfone 3

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Asus daca vrei sa imbatrinesti asteptind update-urile. Huawei P9 Lite pentru un telefon foarte misto in pretul lui.

| Ryss a răspuns:

Nu prea mă pricep eu în telefoane, dar nu cred că merită să iei un iPhone — părerea mea.

Cei mai mulți oameni sunt atraşi de el din cauza memoriei mari pe care o are.

Dar, sincer îți spun, un Samsung este mult mai bun decât un iPhone.

| GabrieL98KiDD a răspuns:

Buna!
Sa sti ca daca ar fi sa aleg eu as alege zenfone 100% si hai sa iti explic de ce.
P9 lite este si el intr-adevar un telefon bun dar are destule probleme si camera cu care se laudau ca este de la laika nu este mare chestie cu ea, adica o camera este color si una este pentru alb-negru.
La procesor p9 este bun, adica nu prea ai multe de reprosat dar un alt minus este androidul care are destule buguri...
Pe langa el zenfone este mult mai bun sau asta este parerea mea.
Cat despre iphone sunt niste telefoane bune, se misca bine merg aplicatiile bine nu se intrerupe dar mie nu-mi place sistemul de operare la ele deoarece are multe minusuri si este foarte naspa+ ca are si ecran min.
Sper ca te-am ajutat!

| GabrieL98KiDD a răspuns:

Scuze am incurcat putin p9 lite cu p9 cand am zis de dual camera, de fapt doar p9 are dual camera, p9 lite are doar una normala de 13...scz