| Cosmin5814P a întrebat:

Bună ziua! Am probleme cu internetul Wi-Fi pe telefonul mobil (Huawei P30 lite 2019).
De când am dat resetare din fabrica din BIOS(Hard factor reset) îmi merge internetul Wi-Fi foarte greu. De la 250 MBPS downoload la 3 Mbps iar pe celalalte telefoane mobile merge impecabil.
Am încercat sa dau restart la telefon, sa îi dau resetare la setările de rețea și niciun rezultat.
Routerul este de la Vodafone, are o singura banda de 5 GHZ și am pus telefonul fix lângă el și nici un rezultat!
Și vreau sa menționez ca viteza upload este mai mare decât cea downoload.
Va rog sa îmi spuneți dacă ma puteți ajuta. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, te ajut cu sugestia sa cumperi alt telefon. Dupa 3 ani deja unele piese cedează orice ai face.

| literallythesamebruh a răspuns:

Ai avut anumite configurări făcute înainte de a reseta telefonul?