| Vyctor_Dyana_1988 a întrebat:

am un philps s388, am probleme cu touch-ul in sensul ca intr-un punct apas si in altul se tasteaza dar decat in stanga jos a ecranului, stie cinava cum calibrez ecranul din meniul service care e in chineza?

1 răspuns:
| johnbucuresti a răspuns:

Incerca sa apesi pe butonul de sunet UP sunet Down
in timp ce tii apasat pe butonul de aprins telefonul.
DECI CU TELEFONUL STINS
Apesi prima data pe butonul de la care se aprinde telefonul apoi fara sa iei mana de pe butonul de la care se aprinde telefonul
apesi repede de doua ori consecutiv tot in aceeasi secunda si pe ambele butoane UP si Down
asa ca o sa iti apara un meniu in limba chineza
faci ce faci si mergi la un centru specializat din oras care traduc din chineza in romana
dai o spaga acolo vreo 60 ron
o sa iti citeasca cineva meniul respectiv
oricum cei de la traduceri nu stiu lucrui tehnice
si o sa iti traduca lucruri aproiate de ce scrie in realitate
dupa ce ghicesti ce scrie acolo atunci mergi la meniul sistem
setari totchscreen
acolo gasesti
acolo gasesti meniul acesta
https://lh3.googleusercontent.com/......HP.net.png

si gata poti seta in ce loc sa apese.

daca nu te asculta pune superglue pe spatele telefonului mergi cu el si lipestel pe linia de tranvai si in timp ce ruleaza un film
fai filmulet cu alt ceva in timp ce il calca tranvaiul
ar fi misto daca ai putea sa faci si un streaming video in acel timp de pe acel telefon ca sa vezi exiact cum si pana cand a mers telefonul respectiv si cum facea in timpul in care crapa
poate o sa vezi in filmulet cum ajunge in rai