| eusuntcipi a întrebat:

Am un iphone 6, de curând l-am scapat jos si nu mai merge touch-ul in unele parti ale ecranului, nu ia comenzi. Mentionez ca telefonul merge in rest, nu este nici macar zgariat, doar nu mai merge cand vreau sa apas sa intru pe ceva sau sa scriu pe tastatura. Stie cineva cat m-ar costa asta? Vreau să-i schimb ecranul.

Răspuns Câştigător
| Claudiu1009 a răspuns:

Salut. Telefoanele merg cu o structura a touch-screenunului pe baza unei folii cu celule hipersenzoriale care răspund la comenzile degetului. În timpul cazaturii ceva a afectat celulele touch-screenunului și de aceea nu mai ia comenzi... Înlocuirea ecranului este pana în 200 de lei numai ca ATENȚIE, dacă îți comanzi ecranul de pe internet nu va fi original "experienta proprie" cauta undeva un telefon asemănător blocat în icloud sau unul la reparații.

| RainbowThanos a răspuns (pentru Claudiu1009):

Ai grija sa fie un ecran bun si un reparator bun, pentru ca atunci cand mi-am luat la Huawei-ul meu Y6 display nu era calibrat cum trebuie si facea cateodata figuri( se apasa singur in parti ale ecranului, era incontrolabil).

1 răspuns: