| MaryT a întrebat:

Astazi mi-am cumpărat un telefon nou-iphone 6.As vrea sa imi șterg WhatsApp de pe vechiul telefon-iphone 4s, dar as vrea sa imi păstrez conversatiile.Help?

Răspuns Câştigător
| TonyBarbu a răspuns:

Intra pe 4S in WhatsApp la SETARI, la CONVERSATII SI APELURI - BACKUP CONVERSATIE - EFECTUATI BACKUP ACUM. Fi sigura ca esti conectata la o retea wireless pentru a merge mai repede. Apoi intrii tot in 4S la CONFIGURARI - iCLOUD - STOCARE SI BACKUP - EFECTUATI BACKUP ACUM. Dupa toate astea, tot in icloud iti deconectezi contul de icloud si te conectezi cu acelasi cont pe iPhone 6.