| Jipa95 a întrebat:

Cat ma costa inlocuirea sticlei dupa fata, si cea de pe spate la un galaxy s8?

3 răspunsuri:
| SynapseNinja a răspuns:

Acum depinde de service-ul la care vrei să îl duci, fiecare în parte aplică tarife diferite. Oricum, nu cred că poate costa ai mult de 100 sau 150 de lei manopera. Plus, că trebuie să cumperi și sticla, și aici depinde de fiecare magazin în parte. Dacă sticla e de bună calitate sau dacă e originală automat că o să coste mai mult, iar dacă nu, costă mai puțin. Dar îți recomand să îți iei una originală, ca să nu te mai bâțâi toată ziua bună ziua prin service-uri sau să dai bani mereu pe sticle și manoperă.

| Schumaher98 a răspuns:

Nu iti recomand inlocuirea sticlei dupa fata pentru ca vei avea consecinte dupa, ti se va ingalbeni display-ul. Cel mai ok e sa schimbi cu tot cu display chiar daca e mai costisitor, pe spate da, dar pe fata nu recomand.

| Jipa95 explică (pentru Schumaher98):

Costa peste 1200 lei numai display-ul. Nu-mi permit aceasta reparatie, imi trebuie decat inlocuirea sticlei. Display-ul este perfect functional.