| alin083262677 a întrebat:

Caut si eu un telefon foarte ieftin pe care să meargă fortnite-ul. Nu am pretenții la calitate, vreau doar sa meargă (sa fie compatibil)

Răspuns Câştigător
| Catalin24n a răspuns:

Chiar si daca gasesti un telefon foarte eftin este clar ca va avea putina memorie va merge si cu putine fpsuri, la Android fortnite cere telefoane mai noi evident scumpe, la Apple telefoanele sunt cam scumpusoare chiar sunt unele telefoane ce nu suporta fortnite de ex. iphone 4 iphone 5, poti insa sati cumperi un iPhone SE nu este foarte scump dar suporta fortnite. Cel mai bine ar fi sati ingramadesti o suma mai marisoara de bani si sati cumperi un telefon mai bun.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Fortnite este joc de nivel inalt, implica accelerare 3D serioasa, nu prea merge un telefon prea ieftin

aici am gasit o lista:
https://www.quora.com/......ortnite-on

un S7 la mana a doua cred ca nu ar fi prea greu de gasit