| Lucaci a întrebat:

De curand mi-am luat un telefon Sony Ericsson Xperia Arc S, insa bateria se descarca ingrozitor de repede.Nu il pot lasa peste noapte fara sa umblu pe el, ca a doua zi este inchis si trebuie sa-l bag la incarcat.Am auzit de cateva setari legate de display, insa sunt infime si nu dau rezultate. Daca stiti alte metode de a prelungi durata acumulatorului, sau daca este doar o problema trecatoare, va rog sa-mi dati un sfat.Multumesc!

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Daca ai multe aplicatii pe el, si stai logat pe net mereu, normal ca se duce bateria.este ca si cum ai alerga fara sa te opresti-obosesti.asa sunt si bateriile.

| Lucaci explică (pentru express11):

Mereu închid Wifi şi se descarcă fără să îl folosesc.Am uitat să menţionez.

| express11 a răspuns:

Daca il ai pe li-ion este dus.trebe altul.