| Raul_Runcan_1985 a întrebat:

Imi poate spune si mie cinevaa care sunt riscurile in momentul cand cuperi Un iphone fara cont icloud? Nu ma prea pricep la iphonu-ri pentru ca pana acum am avut doar Android si in ceva timp o sa ma duc sa-mi cumpar un iphone de la un om si spune ca nu are icloud.Va rog dati-mi un sfat

3 răspunsuri:
| leapșa a răspuns:

Orice iPhone are optiunea iCloud. Daca nene ala zice ca telefonul n-are iCloud, inseamna ca e replica.
Fa-ti acasa cont de iCloud aici https://www.icloud.com si cand verifici telefonul -ca doar n-o sa-l cumperi fara sa te uiti prin el- si daca e resetat si te pune sa-ti introduci datele si tot, vezi c-o sa-ti apara optiunea de a te loga in iCloud.
In contul iCloud ti se salveaza (uploadeaza) toate fisierele si datele din telefon cand acesta e conectat la internet. Daca din greseala stergi ceva de pe telefon, tu vei avea datele/fisierele respective pe iCloud (pe net). Poti intra in contul tau iCloud pe PC si sa-ti gestionezi datele. Insa, spatiul iCloud-ului este limitat. Dupa ce e full, trebuie sa-l extinzi, cumparand mai multi Gb.

| alii98 a răspuns:

Nu merita iphone, nu fi prost(scuze limbaj da na)

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Daca nu ai cont icloud nu iti mai poti reseta telefonul. Din caz ca iti va cere telefonul actualizare si vei da restart nu vei mai putea intra pe telefon.

Sper ca te-am ajutat!