| Ralucaaa2232 a întrebat:

Bună ziua! Pe ecranul principal al telefonului când vreau să mut ceva îmi spune că "aspectul ecranului principal este blocat", știe cineva cum pot remedia problema? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din setări, blocare aspect ecran acasă, dezactivezi.

Dacă ai Samsung, tine apăsat pe ecran pana îți apar mai multe opțiuni printre care și setări apoi în aceste setări găsești scurtătura pentru blocare/deblocare aspect ecran acasă.

Sau din setări direct - Ecran Acasă.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă Raluca intră in setarile telefonului, daca nu merge nici asa atunci trebuie dus in servis sa il resofteze alta solutie nu ai, sau resetare dar pierzi tot din el ca si la resoftare