| 190846 a întrebat:

Buna ziua
, telefonul SONY, blocat de AVG Antivirus.
, din greseala am activat TalkBack.
Cum procedez?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cum e "blocat de AVG Antivirus"?

AVG nu blocheaza telefonul.
Exceptie poate fi daca il instalezi si rulezi DUPA ce telefonul deja a fost infectat inainte, cu birus care a afectat fisierele Androidului. Asemenea cazuri insa sunt extrem de putine si se afiseaza ce ai de facut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bula):

Sistemul anti-theft cu care poți bloca telefonul

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Acela-i blocare manuala, ceruta de lUSER... big grin
Asta poti pati doar daca bagi cod si-l dai uitarii laughing

Deseori, telefonul chiar este mai destept decat posesorul lui. tongue

| D3I3 a răspuns:

Vai de viața ta rolling on the floor)) am activat odată TalckBack și chiar dacă eram pe pagina de dezactivare mi-a luat vreo 10 minute să-l deconectez rolling on the floor)

| 190846 explică:

Pe ecranul telefonului apare::Acest telefon este blocat in siguranta de aplicatia AntiVirus.
Deblocare
Apel de...in stanga si
Resetare pin in stanga.
Robotul vorbeste in engleza in functie de....pe ce apas dintre cele 3