| mihaitare123456 a întrebat:

Buna ziua TPU. Am o problema. De curand am cumparat de la un tip, un modem 3g movistar. Arata bine, dar am o problema, nu pot sa instalez drivereul. Cand l-am bagat in laptop, mi sa instalat, imi arata reteaua 3g, dar cand am dat connect, mi-a dat o eroare de conectare. Proprietarul mi-a zis ca trebuie sa imi fac profil, ca sa imi recunoasca reteaua etc. Mi-a dat niste intructiuni dar nu a mers. Mi-a trimis alt drivere, am facut profil, dar driverul nu recunoaste modemul. Ce pot sa fac ca sa imi instalez modemul? Dau funda! Urgent!

Răspuns Câştigător
| Rush a răspuns:

Salutare, daca trebuie sa iti faci profil/cont, trebuie sa ai asa ceva si in reteaua respectiva, gen rds sau upc, gen broadban cu user si parola, dar poate sa fie stricat si modemul si sa iti fi luat teapa, asta n-am de unde sa stiu, poate nu e compatibil cu tipul de internet pe care il ai sau pur si simplu nu sunt bune driverele, Succes.