| Ciotină_Daniel_1978 a întrebat:

Bună ziua TPU.
Am un telefon mobil Sharp Aquos Phone model isw16sh şi am uitat desenul de blocare al ecranului. Menţionez că am wi-fi oprit şi nu mă pot loga cu google account. Cum pot face un hard reset din butoane sau altceva pentru că e complet nefunctional.
Vă mulţumesc frumos.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi folosi metoda EXPLICATĂ la punctul 5 de la linkul următor pentru a face "factory reset" :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| MaxKiller911 a răspuns:

Salut! Daca ti-ai facut un alt cont de Google sau ai schimbat parola ( ceva de genul) la cel vechi telefonul nu ti-l va recunoaste niciodata pentru ca datele contului au rams stocate in memorie lui si daca incerci alta combinatie nu va merge.
Daca nu e asta du-te cu el la un service.

| KinderBeeeib a răspuns:

Mergi cu el la un reparator.

Răspuns utilizator avertizat