| Shelovesya a întrebat:

Bunaaa. Un telefon nou cat trebuie lasat la incarcat pentru a-l porni?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca sa-l pornesti, mai putin de un minut.Ca sa fie incarcat 100% 2, 5-3 ore.E o diferenta de exprimare.Acum nu se mai formateaza bateriile.

| ascovit a răspuns:

Din cate stiu eu, DUPA ce i se descarca bateria, trebuie tinut 24 de h la incarcat.

| AlexElektro1987 a răspuns:

După ce l-ai scos din cutie poți să îl pornesti, nu are nici o treabă cu pornitul.

| AlexAleex a răspuns:

Pana are 100%.

| Argelean a răspuns:

Salut! Un telefon nou daca e putin incarcat trebuie descarcat de tot (sa se stinga) si dupa incarcat pana are 100% bateria.Adica daca telefonul se incarca in 2 ore tu nu il lasi 12ore pana dimineata.

| Fota_Mario_1993 a răspuns:

Eu stiam ca trebuei lasat la incarcat 12h dupa descarcat de tot, si tot asa de 3 ori.