| xGamerZ212 a întrebat:

Care e mai bun dintre a3 2017 si j5 2017?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici unu, astea a, j sunt imitati de proasta calitate de la Samsung, mai bine un s7

| RAY a răspuns:

Eu nu te am jignit baiete

| gelu1970 a răspuns:

Alege altă marcă.
Cunoști alte mărci de telefoane?
Google te poate ajuta.

| cfrtobias a răspuns (pentru gelu1970):

Daca el vrea unul dintre astea 2 ca crede ca e pentru el de ce sa aleaga altul?

| gelu1970 a răspuns (pentru cfrtobias):

Că, crede.
Să alegă ce vrea.
Eu i-am răspuns corect.
Vrea să cumpere o castană ieftină de Samsung.
Dacă vrea Samsung și nu vrea să aibă un gust amar, trebuie să cumpere un s8, s9, etc.
Și din intrebarea lui nu cred că are banii necesari.
Puținii bani ce ii are o să ii dea pe... dizgust.

| AFR81 a răspuns:

Nu sunt specialist, insa mi-au spus foarte multi care se pricep si am simtit pe propria piele, avand un J3 care imi face probleme, ca J-urile nu sunt telefoane bune. Faci cum vrei.

| xGamerZ212 explică (pentru AFR81):

Stiu,j3 am avut stiu ca i petarda j5 ul pot spune cu mana pe inima ca e ok

| cfrtobias a răspuns:

Https://www.gadgetsnow.com/......xy-J5-2017 eu asa vad ca J5 totusi pret e mai mare la A3 asa scrie poti verifica aici

| cfrtobias a răspuns:

Vad ca A3 e rezistent la apa

| Alexuţ02 a răspuns:

J5 are recenzii puţin mai bune, văd că pe eMag e redus la 700 lei, dacă-l iei la preţul ăsta e foarte bine

https://www.emag.ro/......DKJB4KBBM/

Telefoanele sunt asemănătoare, la design, specificaţii, deci depinde de ce preferi tu la capitolul design şi ce cameră vrei, petnru că amândouă au cameră de 13 MP frontală iar cea secundară 8MP la A3, J5 având 13 MP.

Eu aş alege J5

| RAY a răspuns (pentru Alexuţ02):

Faza cu camera e un mit, asta o demonstreaza iphone care nu are mii de pixeli dar bate orice telefon

| Alexuţ02 a răspuns (pentru RAY):

Da. dar el vrea strict comparație între cele 2, și de acolo reiese că J-ul omoară A-ul. acum na, fiecare cumpără după cât are sau după cat vrea să cheltuiască.