Întrebare recomandată | AsaMaCheama a întrebat:

Care este mai bun, IOS sau Android? Argumente

Răspuns Câştigător
| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Android este cel mai bun funda

20 răspunsuri:
| OnePiece a răspuns:

Android. iOS te incuie.

| Ghostrider332 a răspuns:

Android pentru ca pe apk poti descarca programe care nu se gasesc pe google play
Cum ar fi game maker apk, poti intra pe appsgeyser.com de unde creezi jocuri online pe mobil.

| CocoCosty2000 a răspuns:

Andorid

| alexandrumarius11 a răspuns:

Dupa parerea mea amandoua sunt bune.Eu am avut pana acum numai Android, iti recomand cu caldura! Insa, sambata imi voi lua un IPhone si abia astept sa vad cum se descurca.
Daca preferi Design bun, alege IOS, daca vrei ceva unde poti descarca programe de pe net, alege Android!

| Ioana1525 a răspuns:

După mine iOS este mai bun.Folosesc telefonul meu (iPhone)de 2 ani.Este foarte bun si mie imi place mult ...Depinde de gusturile fiecăruia!

| VladCosmin007 a răspuns:

IOS(iphone) -> fițe si lauda

Android(Samsung.)->majoritatea aplicatiilor sunt gratis mai ales ca poti sa le descarci separat de pe net.

Dar...
Daca ii dai jailbreak (cydia) la iphone el va fi "regele" tuturor telefoanelor. Nici nu se compara cu telefoane root-ate. Dar daca esti genul care nu ai timp sa mai bagi ceva bani in telefon ia-ti Android.

| Alex_Bdl_1992 a răspuns:

IOS, clar...din toate punctele de vedere. Esti mult mai in siguranta cu el, in caz de un furt, pierderi...Nu pierzi absolut nimic, totul se salveaza in contul de Icloud. iOS, este mult peste Android.

| Zedge a răspuns:

Android:
- foarte customizabil.
- multe aplicatii gratis pe google play care sunt cu plata pe App Store IOS
- poti descarca aplicatii full de pe net gratis, ceea ce cu IOS nu poti face.

IOS-Iphone e de fita, o gramada de bani pentru un telefon, care nu face nimic in plus fata de un Android la jumate de pret.

| Ionescu_Andrei_1999 a răspuns:

Majoritatea spun ca androidul insa IOS-ul consuma si mai putine resurse decat un Android
Majoritatea spun ca e mai bnun androidul pentru ca nu stiu sa umble pe IOS

| KAAAAAA a răspuns:

Android,se misca si mai bine si poti face si mai multe lucruri cu el de ex sa descarci apk-uri care pe iOS nu sunt, Google Play este mult mai usor de folosit decat App Store, pe App Store multe aplicatii sunt cu bani fata de Google Play unde mai toate sunt gratis si Samsung-ul costa mai putini bani decat iPhone-ul

| Kiki20098 a răspuns:

IOS

| SalutFrate1 a răspuns:

Android. Pe IOS stai si 30 min la un update.

| RappaNow a răspuns:

Depinde și ce parte alegi.
Android îți lasă mai mult acces prin telefon dar nu are destulă securitate.
iOS - nu îți dă chiar așa de mult acces, are multă securitate și te protejează de tot felul de viruși și hackeri care îți pot fura datele happy

| Costin_Tudor-Giovani_2003 a răspuns:

Nu există un sistem de operare mai bun decât altul. Depinde de ce dorești tu sa utilizezi.
Android: -Pro: Se poate customiza(schimba) așa cum dorești tu
-Mereu va fi cel mai utilizat sistem de operare pentru telefoane si tablete
-Pe Android gasești aplicații gratis care pe IOS costă
ContrasickFiind cea mai folosita platforma sunt foarte multi virusi, unii foarte vulnerabili
-Aspectul Androidului nu se compara cu cel al IOS, niciodata

IOS:-Pro:-Foarte Sigur
-Arata excelent
-In experienta mea cu Iphonurile, nu conteaza cate aplicatii ai descarcate, el in meniu se va misca mereu bine
-Este sigur in cazul unui furt, poti bloca telefonul definitiv
-ContrasickNu vei putea transmite prin bluetooth spre un Android fisiere
- Multe aplicatii costa
- Nu ai accesibilitatea unui Android
- Nu exista la fel de multe accesorii pentru IOS fata de Android

Sper ca te-am ajutat, o zi faina

| Alex2o17 a răspuns:

Android fara comentarii

| syg01 a răspuns:

Android, am Iphone 5 si nu imi placa IOS.

| Alexei123 a răspuns:

Android pentru cei mai indrazneti, este open-source si ii poti face root, astfel dandu-ti niste avantaje fata de ceilalti, cum ar fi instalarea unor aplicatii care pe magazin costa bani, instalarea altui sistem de operare personalizat. IOS este pentru cei care le place stilul simplistic. IOS-ul este un sistem closed-source, aceasta insemnand ca nu poate fii modificat, rezultand lipsa sistemelor de operare personalizate. Decizia nu o facem noi, ci tu.

| Zenithe a răspuns:

Eu folosesc IOS de doi ani de zile fara nici macar o problema. Am avut si Android inainte (un Samsung) si a fost destul de ok. Ideea e ca mie imi place mai mult IOS pentru designul lor, imi place singuranta si securitatea pe care o am cu iPhonul.
Insa, pe IOS nu poti descarca chiar orice te taie capul cum poti pe Android dar te potk descurca foarte bine daca ai un PC ca sa-ti pui muzica si altele. happy
Bafta la ales ceva pentru tine :3.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Androidul

| TheRobot a răspuns:

Android clar! IOS este prea sensibil.Un prieten l-a scapat o data si I s-a spart tot....pe cand tot acel prieten si-a scapat telefonul Samsung ( Android) de nenumarate ori pe jos si nu avea nici o zgarietura..Androidul este mai ieftin..Ios-ul poate ca e mai bun din punct de vedere tehnic dar este si extrem de scump din punctul meu de vedere..Androidul este extrem de practic si rezistent RECOMAND ANDROID!