| xBlueAngel a întrebat:

Care sunt cele mai interesante aplicatii pentru android pe care le stiti?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Antivirusul 360 security. Are mai multe optiuni printre care stergerea fisierelor junk si curatarea memoriei ram de procesele reziduale, e un 2in1, antivirus plus utilitar.

Holo launcher, unul din cele mai bune launchere care consuma cel mai putin memorie, ocupa cel mai putin loc si iti ofera posibilitatea de a scapa atat de status bar cat si de dock, partea aceea de jos unde vin de obicei iconitele pentru telefon, mesaje etc, pe care le poti lua bine mersi si pune pe desktop. In plus in functie de cat de mare e ecranul telefonului poti opta cate coloane si cate randuri de iconite sa-ti afiseze.

whatsapp te pune in legatura cu oricine e in lista ta de contacte cu nr-ul de telefon si are si el instalat whatsapp

kik e un fel de yahoo messenger, pentru a adauga contacte iti trebuie numele lor de kik

my talking tom - un pisoi virtual pe care il poti denumi si customiza si caruia ii dai de mancare, il duci la toaleta si la culcare plus ca are si niste joculete micute prin el, cam copilaresc dar interesant.

power widget lite - cand scapi de status bar e mai dificil sa-ti accesezi diversele optiuni toogle on-of, widgetul asta configurabil iti apare pe ecran, poate fi transparent si iti afiseaza butoane on-off pentru wireless, mobile data, bluetooth, luminozitate ecran etc.

easy blocker - blocheaza toate apelurile si sms-urile din surse anonime sau daca vrei si din cele care nu sunt in lista ta de contacte

Icon finder plus - fiindca Holo launcher iti permite sa schimbi usor iconita cu iconita toate iconitele care nu-ti plac, icon finder plus e o aplicatie care cauta in sute de iconite puse pe categorii cea care iti place. Astfel poti schimba doar iconita de la telefon, sau doar pe cea pentru mesaje etc.

touch pal - e un must have cum se spune. E o tastatura tip swype mult mai buna decat swype pentru ca predictia de cuvinte e mai buna, are posibilitatea de a lucra cu motorul speach to text built in al telefonului, ceea ce e bine fiindca de ex la s3mini aplicatia care iti permite sa vorbesti si sa scrie ce vorbesti e continua, nu trebuie sa apesi pe microfon la fiecare propozitie, in plus are doua seturi de emoticoane - cele obisnuite smiley-face si unul gen >.

1 răspuns:
| ASDFDASF a răspuns:

Retrica, Viber.