| Dalmore a întrebat:

Care sunt cele mai mici smartphone-uri? Si cele mai bune de acest gen. In afara de Iphone SE.

2 răspunsuri:
| BigSmokeJunior a răspuns:

Salut! Eu iti recomand iphone 5s. Telefonul nu este asa de bun, dar telefoane mici mai bune de atat nu prea gasesti.
Are o camera de 8MP, 1GB ram care este foarte putin, si asta poate afecta lerformanta telefonului.
Are o baterie de 1560mAh care nu e o baterie buna, dar cum a m zis, nu te astepta la prea multe de la telefoane mici pentru ca in ultimi ani, companiile telefonice prefera sa faca telefoanele mai mari, deci asta i seamna ca telefoanele mici sunt vechi.
Memoria telefonului este de 16/32/64 GB, si nu are Card slot.
Sincer nu inteleg de ce nu vrei sa cumperi iphone se. Este cel mai bun telefon pentru ceea ce cauti.

Telefonul e din 2016, si pentu ce este, este un telefon foarte bun. In primul rand, are un pret mic si are un design interesant(dupa parerea mea) si este un telefon mic ca si dimensiune. Are un ecran mic(4 inchi) care am inteles ca nu te deranjaza, 2GB Ram care nu e deloc mult dar pentru uz zilnic e mai mult de chit okay. Camera nu asa de buna(12MP)dar daca faci o fotografie undeva unde se afla lumina camera isi face treaba. Camera frontala este groaznica(2MP) care este foarte putin! Poti sa il upgradezi la aproape cel mai recent update(ios 11.4) care este o caracteristică surprinzătoare. Bateria care o are(1624 mAh) este sub medium, DAR, Bateria este aproape mai buna decat la iphone 7( cu alte cuvinte Apple zice ca are o baterie de 3600mAh. La inceput baterie nu o sa se consume asa de repede doar casa recapete increderea ta ca bateria e buna, iar dupa aia o sa sescurga mult mai repede bateria). Pentru 2BG Ram, telefonul este foarte rapid, si de multe ori mai rapid de chit telefoanele noi. Probabil cea mai mare problema este ca telefoanele noi sunt prea mari si sunt greu de controlat doar cu o mana. Cu telefonul asta, nu o sa ai problema asta. Eu nu as avea mari asteptari mari la speaker. Nu se aud asa de clar si nici asa de tare. Si in ultimul rand, pentru gaming nu ti-l recomand, pentru ca are un ecran foarte mic, si de multe ori cand te joci jocuri, asta poate fi foarte enervant. Si cum am zis pentru uz zilnic este un telefon foarte bun si ti-l recomand. Plus ca este putin mai ieftin
Daca mai ai alte intrebari, contacteaza-ma