| Ateistu a întrebat:

Cat de rezistent este Samsung galaxy s5 la apa?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Sunt destul de multe teste pe internet in care demostreaza acest lucru. E un telefon care rezista foarte bine la apa si poti sa si faci poze/filmezi sub apa din cate stiu pe S5

| euAnonim100 a răspuns:

Avand in vedere certificarea IP67 pe care o are, poti face poze sub apa (de exemplu) sau poti umbla pe el sub apa, dar crede-ma, asta va fi greu, pentru ca touchscreenul nu functioneaza optim cu apa pe el! Lucrul acesta e valabil pentru toate telefoanele cu touchscreen.

Deci concluzia e ca e foarte rezistent la apa si alte intemperii (nisip, praf etc.)
Si cred ca ecranul Corning Gorilla Glass 3 te va ajuta ai mai mult, pentru ca si el e rezistent la zgarieturi!

Sper ca te-am ajutat, si nu uita:
Daca ai probleme cu tot ce e legat de tehnologie, poti intra aici si le rezolvam: http://redskyromania.weebly.com/

Funda?

| Salca_Diana_1997 a răspuns:

Nu stiu cat dar este rezistent, daca torni apa peste el nu pateste nimic