| asheehigh a întrebat:

Cat timp pot sa nu incarc cartela Vodafone? Adica cat timp pot fi sunat fara a incarca cu credit.

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Https://www.vodafone.ro/....../index.htm

dupa ce iti expira luna (nu reincarci deloc) daca mai ai credit atunci iti ramane dar devine suspendat, si se reactiveaza cand incarci prima oara, orice suma ai incarca, iar cata perioada de gratie ai poti sa aflii formand *123#
dupa care in tabelul ala iti arata exact cat trebuie sa fii incarat ca sa ai perioada de gratie (cel putin 4eu), perioada de gratie e de 10luni
in plus nu poti sa ai o perioada de gratie mai mare de 18 luni (adica, incarci azi 4eu, maine alti 4eu), citat:
"Indiferent de modalitatea de reîncărcare vei primi valabilitate care se adaugă celei existente, în limita a 18 luni."

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Vorbesti exact o luna?, dupa ce iti expira nu ma poti suna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ziua in care a expirat perioada valabila a creditului de pe cartela ( ex. credit 0.00 euro valabil pana in 5.01. 2019 ), poti utiliza cartela timp de 12 luni. Dar nu poti suna, nu poti expedia mesaje, nu ai acces la trafic de date. In schimb altii pot sa te sune. Dupa 12 luni cartela se dezactiveaza singura si trebuie cumparata alta cartela sim.