| Laurosa a întrebat:

Câți dintre voi și-au scăpat iPhone-ul 11 sau x pe jos. Eu am un iph 11 și ieri l-am scăpat pe jos, nu a picat de la o distanță foarte mare (jumătate de metru) oare s-a întâmplat ceva in interiorul telefonului? Nu pare sa aibă nimic, nu e spart și funcționează foarte bine

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca functioneaza bine... nu prea mai conteaza ce s-a intamplat. Doar nu o sa il duci la un service preventiv.
Cel mai bine este sa il tii in husa cum o faci deja si sa ai mai multa grija. Dar nu s-a intamplat nimic rau la el, parerea mea. Deci nu ai de ce sa iti faci griji.

| GabiDumitrescu a răspuns:

INCA. Da' nu ai zis ce era esential - ai bagat telefonul ala intr-o carcasa de protectie sau mergi cu el "in fundul gol" ca sa vada dusmanii ca ai valoare?

| Laurosa explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, îl țin in husa și folie de sticla

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Laurosa):

Ei, in cazul asta daca nu are nimic la exterior cel mai probabil e in regula si interiorul. Al meu a fost dat de gresie de la cam 1.5 m inaltime acum vreo doi ani si nu are nici o problema. Nu e aifon, ci Xiaomi Mi A1. Cam orice telefon, indiferent de gama de pret/brand, daca e protejat bine si pica pe jos dar nu se crapa pe nicaieri, cel mai probabil e ok si la interior.