| Docmiau a întrebat:

Câți GB de memorie ocupă Android 8 Oreo pe un Samsung A6 Dual sau pe orice alt smartphone?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cam 5-6 Gb

| doctorandus a răspuns:

Serios? Eu am compilat singur Oreo si despachetat nu are mai mult de 2 GB, partitia de sistem are mai putin de 2.5 GB. Hai sa zicem cu bloatware de la Samsung are 3 sau 4 GB, desi si asta ar fi destul de generos. Daca are doua partitii sistem, are dublu.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Da, Oreo pentru crackling are mai putin de 1200 MB plus mai putin de 150 MB pentru Opengapps.