| Dumyqueen1237 a întrebat:

Ce ai alege iPhone sau Android?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Android am de când mă știu dar mă tentează să încerc și iphone pe viitor

| gelu1970 a răspuns:

Android.

| Ineys a răspuns:

Android.

| JicaContra a răspuns:

Parerile sunt impartite
nu am chef sa iti scriu 5 pagini de avantaje si dezavantaje (cum ar fi IMBECILITATEA de Apple, care se rahateste pe tine luand decizii in locul tau de parca ai fi un copil mic si retardat, cum ar fi NO HD over 3/4g sau FAPTUL ca ani buni pe iPhone NU mergea decat 20% din Youtube si nici un HD (chiar daca erai pe wifi) iar pe Android mergeau binemercic, samd)

ce o sa spun e ceva simplu, am avut iPhone, am vazut imbecilitatile la care am dat exemple mai sus, si am trecut pe Android, cativa ani mai tarziu cineva m-a rugat sa fac nustiuce pe iPhone, si la fiecare a doua miscare IMI VENEA SA MA DAU CU CAPUL DE PERETI, pentru ca **NU** ARE BUTON DE BACK, pentru mine asta e indeajuns sa NU mai folosesc NICIODATA nici un iOS

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Asta depinde de preferinte, de bugetul tau, cat vrei sa ti telefonul, ce vrei sa faci cu el, etc. De la Apple as lua iphone 11 sau Iphone SE 2020. Mi se par singurele optiuni ce isi merita banii momentan. Au ultimul procesor ca cel mai scump Iphone, camera e foarte buna si iti este garantat ca o sa primesti updaturi la IOS timp de 4-5 ani. La androide, daca te intereseaza performanta, eu recomand firma Oneplus. Eu sunt la al doilea telefon de la ei si il folosesc de 2 si 1 luna (oneplus 6 lansat in 2018). Ma declar multumit si se misca la fel de bine ca in prima zi. Ca avantaje fata de Apple, au ecranu mai bune si bateria tine mai bine + mai costumizabil. Daca te intereseaza camera atunci clar Apple sau poate Samsung.

| floreadan a răspuns:

IPhone are o durata mai lunga de viata, dar si un pret pe masura. Daca e in functie de pret, mergi pe Android, dar daca iti doresti o calitate foarte buna, alege iPhone.

| xandra0301 a răspuns:

Toată viața mea am avut Samsunguri (și S uri dar și A uri) și anul trecut m-am mutat pe iPhone.
nu m-as mai întoarce niciodată la Android, atât am de spus.

| CataaS a răspuns:

IPhone.

| NeganMyLove a răspuns:

Cu toate ca sunt utilizatoare de Android... Aș alege iPhone pentru ca nu se strica asa de repede, face poze mult mai bune, este mult mai fain design-ul!