| Floryn9 a întrebat:

Ce aplicatie pentru Android folositi ca sa puneti poze la contacte?

11 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu am nevoie de o aplicatie pentru asta. Agenda telefonului are aceasta optiune.

| Floryn9 explică (pentru Lioana):

Ai optiunea asta doar dacă memorezi numerele în telefon, nu pe cartela SIM. Eu le am pe sim ca sunt mai sigure. Dacă îmi scot cartela numerele dispar deoarece sunt pe telefon.

| Floryn9 explică (pentru Lioana):

Ai optiunea asta doar dacă memorezi numerele în telefon, nu pe cartela sim. Eu le am pe sim ca sunt mai sigure. Dacă îmi scot cartela numerele dispar deoarece sunt pe telefon.

| Lioana a răspuns (pentru Floryn9):

La contactele memorate pe SIM nu se pot pune poze. Niciodata nu s-a putut. Nu exista aplicatie pentru asta. SIM-ul nu suporta poze. Nu mai e rentabil sa tii contactele pe SIM. Acum se tin pe telefon si in contul Google. Daca schimbi telefonul iti transferi numerele de telefon prin bluetooth sau le iei din agenda Google daca le-ai salvat acolo.

| Floryn9 explică (pentru Lioana):

Eu am gasit aplicatii! Sa stii ca eu am folosit Sync.Me iar acum Cosy For Facebook si e ok.

| Lioana a răspuns (pentru Floryn9):

Si poti pune cu ele poze la contactele de pe sim?

| Bogdan70001 a răspuns:

Cand editezi un contact ai posibilitatea asta

| ViolaTM a răspuns:

Nu trebuie aplicaţie.
Când dai pe o poză scrie add to contact

| PainTech a răspuns (pentru ViolaTM):

Aveti si voi dreptate, dar cand ai cateva sute de contacte, procesul nu mai este atat de simplu.
Aplicatia Sync Me pare sa faca o treaba destul de buna.

| Anonimul1233 a răspuns:

Niciuna, este din contacte la editare.

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru Anonimul1233):

Este avatarul contactelor de la personalizare din setari