| PainTech a întrebat:

Ce ati alege dintre un Xiaomi Mi A1 si un iHunt S9 Pro Alien si de ce?

https://www.emag.ro/......DGZP3JBBM/

https://www.emag.ro/......D8HQ1NBBM/

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Mi A1
De ce?
Pune mâna și citește caracteristicile
E mag il vinde scump

| Bogdan70001 a răspuns:

Dc rahat ti-ai alege iHunt S9 Alien vrei sa te faci de **** cu o clona?! Normal ca as alege MI A1 este si al 2-lea cel mai apreciat telefon de la Xiaomi pe langa Redmi Note 4. Acu MI A1 nu vine cu MIUI sa ai parte de aceleasi optimizari, dar si ROM-ul de pe MI A1 tot facut de Xiaomi deci tot de niste experti

| PainTech explică (pentru Bogdan70001):

Putin imi pasa ca arata mai mult sau mai putin cu Samsung S9.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru PainTech):

In primul rand mi se pare ca esti chiar nesimtit sa imi evaluezi comentariul ca fiind nefolositor cand ti-am dat un raspuns bun si bine argumentat.In al 2-lea rand ar trebui sa te intereseze daca este clona pentru ca asta reflecta cat de mult s-au chinuit producatorii la acest telefon....atat de mult in cat sa copie pentru ca dc sa-si mai piarda timpul cu telefonul si design-ul lui cand poate sa copie identic modelul altui telefon, nu? Pe langa asta te sfatuiesc sa intri si pe site-ul celor de la iHunt, website-ul plin NUMAI DE CHINEZARII SI CLONE DE RAHAT (in afara de Huawei si Xiaomi, dar stai calm ca prea putine sunt din astea, mai multe chinezarii si clone), dar mai bine dai tu un ochi

| PainTech explică (pentru Bogdan70001):

Telefonul are review-uri foarte pozitive ( 4.5/5 ) pe toate siteurile. Nu stiu la ce te referi cand spui "rahaturi"? Raportul pret/calitate mi se pare foarte bun. Se misca fluid, componentele par Ok.

Cat despre design... "De ce sa reinventam roata, daca e inventata deja?" - si arata foarte bine.

| PainTech explică (pentru Bogdan70001):

Oricum, mersi de raspuns, o sa tin cont.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru PainTech):

Nu arata foarte bine arata ca un S9 si pe langa asta de unde sti ca se misca bine? big grin Cat despre review-uri ...in mare banuiesc ca sunt lasate de copii care au vazut ca telefonul arata ca un S9 si au zis gata asta sigur este de 5 stele.Cat despre design ...nu le cer sa reinventeze roata..ci doar sa o modificewinking
BTW cand am spus rahaturi ma refeream la ce vand ei pe site...cum ar fi iLa X xDDDD (cauta pe google telefonul si dupa o sa intelegi dc am zis ce am zis) si imi pare bine ca o sa tii cont de sfatul meu. Oricum ti-am zis MI A1 are un ROM facut de niste experti de nu cred ca vei avea probleme cu el.

| AlexAndRuT24 a răspuns:

Xiaomi deoarece:
Android(ți se va actualiza la fel de mult timp că și un telefon pixel(google)
2.este de la un brand cu renume și este mult mai bine optimizat etc