| xCascavaalProblemex a întrebat:

Ce e ala IMEI?

Fundita :* happy

Răspuns Câştigător
| Twiff a răspuns:

Buna, IMEI-ul este abrevierea de la "International Mobile Equipment Identity". Este un cod format din 15 cifre si este folosit pentru a identifica un telefon. Daca vrei sa iti afli imei-ul tasteaza pe telefonul tau *#06#.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.kalin.ro/gsm/despre-codul-imei.html

Toate cele bune.

| onasis1961 a răspuns:

Uite aici ceva sa te documentezi mai bine:
http://decodarebberry.mindfields.ro/ce-este-imei-ul

| davidtm a răspuns:

Nu ii baga in seama pe astia, iti dau raspunsuri aiurea sau din wikipedia.
imei este un cod al telefonului.
in caz ca iti este furat, il poti recupera, daca ai acest cod imei.
sau cand vinzi telefonul si iti cere imei-ul cumparatorul, care vrea sa il cumpere.
sa vada daca nu e blocat intr-o vreo retea. funda?

| Zuupass a răspuns:

Un site cu lucruri tare happy
scuze dar nu prea stiu sad

| YoshiFan a răspuns:

IMEI este un cod unic fiecarui telefon, care poate fi aflat formand *#06#

| MineaIonutDaniel a răspuns:

Buna XxpufurinaxX! Un imeil este o adresa si o parola care vorbesti cu prieteni