| thunder11 a întrebat:

Ce fac daca am pus credit pe numarul gresit la cartela Vodafone?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Ai chitanța sau bon cum ai achitat contravaloarea?
Daca da, poți vorbi cu cei de la Vodafone prin intermediul lui tobi la Nr +40 372 022 222 pe wapp ii ceri robotului că dorești să activezi roaming pe numărul tău și te va pune cu un consultant in discuție.Ii explici problema cu lux de amănunte și se rezolva.Eu am pățit asemenea prostie și chiar într-un magazin Vodafone big grin
Dar cum doamna care m-a ajutat, pot spune că am fost mulțumit de tot procesul.
Sper sa te fi ajutat!

21 răspunsuri:
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Ieri am loat o teapa de toată frumusețea de la un om de la magazin))) praf sau facut 50 euro mi-a dat codul greșit și când mam întors la el mi-a zis ca nu-i vina lui ca nu a văzut bine numărul meu de telefon laughing) am zis bine și am ieșit pe ușa abia luni mai pot încărcat Telefon)))

| cfrtobias a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Pai tu n-ai vazut ca nu primeai credit sau ceva? si ai dat pe foaie scris numar de telefon?

Răspuns utilizator avertizat
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru cfrtobias):

Nu i-am arătă watap tul și acolo este numărul meu de telefon și eu i-am arătat numărul meu de telefon de acolo și nu știu de naiba tot tasta el acolo și am rămas cu bonul în casa am sa-i dau fratelui meu mai mic să-l folosească el ca eu nu am ce mai face cu el da nu mam certar cu el el șia recunoscut greșeală asta ma mulțumit și am ieșit pe ușa altul nu mai puteam să-mi dea deja era bătut bonul și nici cerata nu scot pentru asa ceva greșeală era a mea nu a lui.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru DracuIa):

Nu-i nimic frate se mai întâmplă poate avea nevoie fratele meu mai mic și se mai întâmplă

| cfrtobias a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Ce sa foloseasca el daca codul nu e bun?

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru cfrtobias):

Face ce vrea el cu el eu ce sa mai fac cu el? Sa ma uit la el?

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru cfrtobias):

Poate reușești ceva cu el eu ce sa fac cu el? Nu am ce sa fac cu el.

| cfrtobias a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Pai daca n-ai cod bun de reincarcare, nici el n-are ce face cu bon, oricum voi stiti ce vanzatori ai la tine...

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru cfrtobias):

Eu încar la niște arabi cartela mea este yesss! Eu nu am ce face cu acel bon da el poate o sai folosească la ceva am vrut să-l rup să-l arund da am zis și ma gândit cai trebuie lui și o să-le ajute la ceva ca eu nu am ce mai face cu el asta este unde îmi încarc eu cartela mea este un araba în vârstă are un market ceva mic și are și mâncarea și mai de toate.

| Hyperion7 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Atât timp cât e magazin ce oferă servicii de reîncărcare Vodafone și ai și chitanța poți să le trimiți un mail celor de la Vodafone pe adresa lor de contact, le atașezi bonul și le explici problema!
Fi băiat deștept Onure, nu te lasa pierdut de 50€, exista o rezolvare, nu mai face haz de necaz și rezolva problemaaa!

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Hyperion7):

Ce haz ne necaz frate? Nu i-am mai zis nimic după ce m-am uitat în ochi lui l-am simțit cu cum îi părea și nu am mai zis nimic am ieșit pe ușa frate eu am pierdut mai multe în viața bani îi faci muncești cinstit și îi faci eu nu ma price la tehnologie atâta de bine adica nu știu bine sa umblu cu trimisul email și altele eu când am văzut pe chipul lui și în ochi lui căi părea rău cu Adevărată n-am mai zis nimic am loat bonul și am plecat nu stau sa cert un om în vârstă aștept sami întra salariu și îmi iau alt credit când intri salariul

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Hyperion7):

Da nu era Vodafone frate era yess! Am cartelă străini nu sunt în țară sunt la munca în Austria orașul linz

| Hyperion7 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Bre,tu citești ce îți scriu eu? big grin
Daca ai bonul, vorbești cu aia de la Vodafone, pe mail, le explici situația, le atașezi dovada că ai platit și se rezolva.De ce sa pierzi 50€ doar pentru că ești ghinionist de obicei? Eu am avut de câștigat în asemenea situație, sunt sigur că și tu vei avea!

| Hyperion7 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Atunci vorbești cu aia, le explici situația, le atașezi bonul. Legal nu ar fi avut voie sa faca asta moșu', dacă îl prinde cu nereguli, il poate da afara big grin

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Hyperion7):

Nepoate este un bon atâta tot greșeala este a mea eu mi-o asum trebuia sa fiu eu atent la ce face el acolo ghinionist? Nu știu.

| Hyperion7 a răspuns (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Eu ți-am dat un sfaaaat, tu faci cum oi crede
Altceva n-am ce sa-ti fac, ce a fost...nu se mai vede
Banii au plecat departe și asta este viața
Data viitoare fi geana și-o să fie bine așa.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru Hyperion7):

Bineeeeee apreciez sfatul tău și timpul acordat sa ma ajuți o sa fiu mai atent data viotare.

| cfrtobias a răspuns (pentru Hyperion7):

Eu cred ca ne minte laughing sau e ceva in neregula cu el

| Hyperion7 a răspuns (pentru cfrtobias):

Daca e vorba de Onur, mai, nu știu, nu zic nici da nici nu big grin
El știe mai bineeee o⁠:⁠-⁠)

| Florian80 a răspuns:

E simplu: va fi incarcata cartela altui individ, cea care are nr pe care l ai introdus.gresit
Priveste si partea buna: tocmai ai fericit pe altcineva!