| xGamerZ212 a întrebat:

Ce imi recomandati mai mult dintre iphone 5s si j3 2017?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Da-l în colo de iPhone 5s, e o vechitură mica din 2013 care are bateria terminată, nu te tine nici o zi, ia j3 2017 și nu face prostii.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Colegii te indeamnă să iei o vechitură (5s) care a ieșit de mult din cărți. Celălalt (J3) e un telefon nou cu caracteristici superioare (dacă mai pui o sută iei j5, două sute, iei j7)

Concret, uite aici:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8438&idPhone2=5685

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru 25 lei in plus ia un j4 care este 2018 (soft la zi) si bateria mai mare decat j3. Iphone este vechi, plin de update-uri si lucreaza din ce in ce mai greu. Te descurci greu cu el la vanzare, etc.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat link-ul: http://bit.ly/2MQb7YY

| anonimg a răspuns:

IPhone este cel mai bun la cameră, dar cel mai slab la acumulator. Este mai stabil in aplicații și nu se blochează. Dacă iei iPhone trebuie să ții cont neapărat de două lucruri:
-sa fie nou, și nu folosit de altcineva mai înainte, deoarece un iPhone la mâna a doua nu mai poate fi folosit de altcineva datorită contului de iCloud care nu poate fi modificat sau șters din telefon;
- să îți cumperi și un power bank, pentru că iPhone se descarcă în cel mult două ore de utilizare continuă.

Samsung ține un pic mai mult la baterie, dar nu prea mult. Se mai blochează și se detectează din când în când.
Eu aș lua Samsung pentru baterie, pentru că pot să îi pun și card, pot să îi pun orice alt cont (deci pot să îl formatez și să și îl vând după aceea), și este și mai nou. Dar și la acesta i-aș cumpăra un power bank.

| Frank51 a răspuns:

Dintre cele doua recomand 5S.

| xerxes1 a răspuns:

5s este telefon. Celalalt o pocnitoare.

| Marrusikk a răspuns:

Depinde de preferințele tale! Eu a-și cumpăra iphone 5s, j3 2017 are Android 7.0.0 după update, merge destul de ok, face poze destul de bune, iphone 5s se poată sa mai aivă câteva probleme din cauza vechimii, eu recomand un j3 2017!