| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna a actualiza software-ul telefonului? A schimba versiunea android sau altceva? Cum il pot actualiza pe Samsung galaxy s2 si e recomandat? Vine cu multe schimbari?

Răspuns Câştigător
| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Cei de la Samsung, Iphone etc distribuie tuturor utilizatorilor sansa de a-si reinoi versiunea "software"-ului fara a merge la un magazin specializat. Asta e la alegerea ta. Eu am iphone. N-am vrut niciodata sa ii schimb software-ul, dar am facut schimb cu mama (avea acelasi telefon doar ca nou) si il avea instalat. Se spune ca e bine, dar e ca si cand iti iei un telefon nou si incepi sa inveti iar sa-l folosesti. Cum il poti actualiza? Apare in setari -> actualizare software si daca ai wifi se rezolva in 5 minute. N-ai treaba.