| ABcd12390 a întrebat:

Ce inseamna garantie internationala la un telefon?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Daca tu cumperi telefonul in Romania, te duci cu el in Germania(am luat o tara la intamplare) si ti se strica, daca ai garantie internationala, poti merge la un service al producatorului respectiv si ti-l repara. Daca nu ai garantie internationala, daca telefonul se strica pe teritoriul altei tari, nu poti sa mergi sa il repari acolo, ci trebuie sa revii in tara, la un service local.

1 răspuns:
| Stefan_Ionut_Ursache_1987 a răspuns:

Garantia internationala inseamna ca in orice tara a lumii telefonul iti va fi reparat in caz ca se intampla ceva si ti se va oferi consultanta tehnica cu conditia sa existe service autorizat al producatorului pe teritoriul acelei tari.