| RopeRop2 a întrebat:

Am un iPhone 8 și am problema la el se încinge foarte rău și foarte repede,am garanție internațională la el, cum îl pot trimite la garanție?

7 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Contacteaza cu cei de la Apple si ei o sa iti spuna modalitatile de a trimite telefonul la ei. Nu lua in seama prostiile altora de a crede ca e normal sa se incalzeasca. Si bineânteles, fă diferenta intre a se incalzi putin sau foarte mult. Telefoanele in general, se pot incalzi. Cand deja temperatura e ridicata e rau. Si iți spun din experienta ca un iphone cand se incinge e rau.

| RopeRop2 explică (pentru gelu1970):

Cum pot sa contactez cu ei

| gelu1970 a răspuns (pentru RopeRop2):

In pagina Apple România intri unde scrie asistență. Acolo iți da posibilitatea sa cauți locația cea mai apropiata a unui service oficial in funcție de codul tau poștal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa il vinzi si sa iti iei un Samsung.

| artemidak a răspuns:

E normal.
Nu il trimite!
Și cam cât de repede?
De exemplu poate gândești ca mine, care vad timpul cu totul altfel.
Pentru mine când stau pe tel 4 ore înseamnă cateva minute.

| RopeRop2 explică (pentru artemidak):

Mi se încălzește și dacă stau pe Messenger sau pe YouTube am prieteni cu iPhone 8 care nu au probleme cu așa ceva, nu e normal ca un telefon de 40 de milioane sa se încălzească imediat zic si eu.

| artemidak a răspuns (pentru RopeRop2):

Dar cât de imediat?
Și 40 de milioane, in ziua de azi, nu e chiar o avere.
Și al meu face la fel.
E normal.
Crede-ma.
Așa fac toate chestiile Apple.
Pana și căștile.