| Alexandru390 a întrebat:

Ce părere aveți de Samsung galaxy a21s? E bun de ceva? Se mișcă fluid?
Ce telefon sub 1000 de lei îmi puteți recomanda? In afara de Huawei.

Mă gândeam să îmi iau Motorola că și un prieten are și se mișcă extraordinar. Mai bine zis nu face probleme.

Și mă gândeam să îmi iau g8 plus dar am zis să mai aștept să apară seria g9.

Dar ce părere aveți de xiaomi? E rapid? Mă gândeam să îmi iau note 8 pro. Dar nu știu dacă voi face alegerea potrivită. Deoarece nu am avut niciodată xiaomi.

Pe lângă astea mă gândesc și la galaxy a30s. Dar a trecut un an de la lansarea lui și parca nu m-aș duce.

Apoi m-am uitat și la Nokia și am rămas uimit de Nokia 5.3
Doar că are ecran hd+

Aștept părerile voastre. Mulțumesc! happy

6 răspunsuri:
| Lorastan123 a răspuns:

Lg,Samsung A10 foarte bun, Samsung J3, Redmi, Xiaomi, Nokia.

| Alexandru390 explică (pentru Lorastan123):

Voiam să zici și modelul. Samsung j3 nu e de 2020. Și aș vrea ceva mai bun decât a10. Am zis că poți alege până în 1000 de lei.

| F4r4Num3 a răspuns:

Despre Xiaomi am de spus doar lucruri de lauda.

Detin ceva produse d'ale lor.
După părerea mea sunt un brand care țin la clienți lor.
De ce spun asta? Am achiziționat un Xiaomi Mi Band 4 acum mai bine de jumătate de an. Toate bune si frumoase, nu am avut nici o problemă cu brățara. Dar meniul brățări era în engleză, fapt care nu mă deranja. Dar când am vazut ca a primit actualizare cu limba română am fost puțin surprins.

Nu dețin nici un telefon din gama lor. Dar am avut ocazia să butonez un Xiaomi Redmi Note 7, regele pe zona de buget cam acum 1 an jumate, un Xiaomi Redmi Note 8T și acel telefon la care te-ai gandit și tu, Note 8 Pro. Clar următorul telefon o să fie unul de al lor, cel mai probabil Poco F2 Pro.

După părerea mea e un best-buy.
Ai mai avea și Redmi Note 9-ul care, iar e un telefon excelent.

| Andresso a răspuns:

Ia-ti xiaomi, xiaomi e o firma serioasa de telefoane, nu vei ramane dezamagit. Are bateria net superioara la Samsung si Motorola, ceea ce conteaza foarte mult, este rapid, nu are lag nici dupa 2 ani de utilizare(folosesc xiaomi mi 9t).
Huawei nu merita ca sunt slabe alea de sub 1500 lei, daca vrei Huawei trebuie sa ai peste 2000 lei.

Ia-ti xiaomi că merită, nu vei fi dezamagit.

| Alexandru390 explică (pentru F4r4Num3):

După părerea ta. Care ar fi cel mai bun xiaomi sub 1000 de lei? Mă refer la performanță. Dar în afară de 8 pro care ai alege dintre Note 8T și note 9? Mulțumesc happy

| F4r4Num3 a răspuns (pentru Alexandru390):

Clar Note 9.

Antutu Note 8T:
https://www.kimovil.com/en/xiaomi-redmi-note-8t/antutu

Și antutu Note 9:
https://www.kimovil.com/en/xiaomi-redmi-note-9/antutu

Deci clar Note 9-ul e mai performant.